RSS - moderní čtení webů.

RSS je jednoduchý a moderní způsob informování čtenářů o novém obsahu. Zkratka RSS pravděpodobně pochází z anglických slov Really Simple Syndication, někdy se uvádí i Rich Site Summary.

Takže pokud chcete být aktuálně informováni o změně obsahu a nových příspěvcích v této návštěvní knize můžete si nainstalovat RSS čtečku, nebo vytvořit nový poštovní rss účet ( pouze u některých emailových klientů). Já osobně používám Mozillu Thunderbird, která podporuje RSS účty.
Pak jednoduše napíšete adresu svého oblíbeného RSS kanálu, který se má hlídat /můžete nastavit i automatické stahování dle určeného času / a pokud někdo přidá nový příspěvek do návštěvní knihy, budete o tom informováni hned zprávou, která přijde do tohoto účtu.

Tento systém se velice hojně začal používat na všech velkých informačních serverech a proto sem tuto možnost naprogramoval i do této návštěvní knihy. Myslím si, že je to velice potřebná a dnes již pro návštěvníky webů nepostradatelná funkce jak hlídat všechny své oblíbené stránky bez jejich zdlouhavého načítání, abych zjistil že se obsah třeba vůbec nezměnil. Tuto funkci samozřejmě nikomu nevnucuji, ale stojí za to si ji alespoň vyzkoušet.

A teď to nejdůležitější adresy, které zadáte do vaší RSS čtečky

pro návštěvní knihu je :
http://www.postlovi.com/kniha/rss/rss_petr.xml

pro aktuality na hlavní stránce je :
http://www.postlovi.com/kniha/rss/rss_petr_aktuality.xml

RSS Čtečky

Čteček, programů na sledování RSS existuje velké množství. Pro Linux doporučujeme čtečku Liferea, pro Windows například
RSS Owl
(česky i anglicky) či přímo český RSS Tracker. RSS čtečka je zabudovaná i v novějších verzích programu Mozilla Thunderbird. Pokud používáte na prohlížení webu program Firefox, můžete použít jeho rozšíření Habari Xenu.
a spousty dalších.